
Kamper Gaz 66
WYGLĄD ZEWNĘTRZNY
Kamper został zbudowany pod wyprawy na Syberię. Na zewnątrz wygląda bez kompromisowo i solidnie. Jest oparty na ramie i wyposażony w napęd 4×4 z dwiema 100% blokadami. Część hotelowa jest wzmocniona pod tarkę i wyboiste drogi dalekiego wschodu. Gaz66 wyposażony jest w mechaniczną wyciągarkę i centralny system pompowania kół.
Prostota wyglądu i praktyczność – to dwie ważne cechy, które były założeniem tego projektu.
DBAMY O WASZĄ WYGODĘ
W środku jest wygodnie i przyjemnie. Część hotelowa musi rekompensować trudy przeprawiania się przez ciężki teren. Sypialnie, kuchnia, łazienka, wygodny salon z jadalnią, przestrzeń bagażowa – to wszystko znajdziemy na pokładzie Gaza 66.
KUCHNIA
Wzdłuż jednej ze ścian wnętrza znajduje się kuchnia z surowymi białymi fasadami i łatwym w utrzymaniu blatem kuchennym. Tutaj, wśród szafek, znajduje się również lodówka, mikrofalówka, kuchenka w postaci płyty indukcyjnej oraz zlew z ciepłą wodą. Wszystko zrobione z myślą o wygodnym użytkowaniu.
SZAFA
W przedpokoju postawiono główną szafę na ubrania. Ma ona miejsce na ubrania wiszące na jak i półki na inne elementy garderoby. To miejsce można w pełni wykorzystać do przechowywania odzieży lub przeznaczyć w innym celu. Jest to jedna z wielu przestrzeni bagażowych w tym kamperze.
WYPOSAŻENIE
Oprócz wyposażenia kuchennego i łazienki mamy na pokładzie kampera inne udogodnienia.
Jednym z nich jest telewizor z odtwarzaczem CD. Elementem niezbędnym jest Webasto, które pozwala przetrwać największe mrozy. Na zewnątrz kampera mamy do dyspozycji markizę, która chroni nas przed słońcem i tworzy suchą przestrzeń podczas deszczu czy śniegu. Z czterech stron kampera mamy ledowe oświetlenie oraz kamery, które zapamiętują obraz do 24h. Na pokładzie gaza znajdują się okna wyposażone w moskitiery i rolety zaciemniające.
Kwestie bezpieczeństwa, dla naszych wartościowych rzeczy, pełni sejf.
SYPIALNIA
W części sypialnej kampera znajduje się wygodne łóżko o wymiarach 2,10mx1,80m. Przy nim znajdują się okna wyposażone w rolety oraz moskitiery. Nie zabrakło też półek na rzeczy osobiste i mniejsze przedmioty.
Część hotelowa może wygodnie pomieścić cztery osoby. Dwa dodatkowe miejsca do spania zapewnia składana konstrukcja stołu, która zamienia się podstawę łóżka. Na nią kładziemy oparcia kanapy z jadalni. Tym sposobem powstaje kolejne łóżko.
ŁAZIENKA
Żeby efektywnie zagospodarować powierzchnię małej łazienki, zastosowaliśmy jednocześnie kilka technik. Zainstalowaliśmy składaną umywalkę ze sztucznego kamienia i umieściliśmy ją bezpośrednio nad toaletą. W suficie zamontowana jest deszczownica oraz wyjmowana słuchawka prysznicowa. Przemyśleliśmy kilka pozycji blokowania drzwi, zapewniających zwiększenie przestrzeni na korzyść kabiny prysznicowej. W łazience nie zabraknie wieszaków na ręczniki oraz półek i szafek na przybory do mycia.
SALON
Salon pełni zarówno funkcje jadalni jak i przestrzeni rozrywkowej. Można tam się wygodnie rozsiąść i pograć w gry planszowe lub obejrzeć film w TV.
Kanapa po złożeniu stolika i położeniu na nim oparć pełni funkcje łóżka dla dwóch osób.
SYSTEM WODNY I OGRZEWANIE
- Zbiornik 200 l. z pompą wodną + zapasowa pompa manualna
- Zbiornik 40l na szarą wodę
- Boiler do podgrzewania wody 20l
- System podgrzewania Webasto zintegrowany z układem chłodzenia silnika i możliwość podpięcia pod inne zasilanie
- Klimatyzator oraz 2 wiatraki
ENERGIA I PRĄD
- Akumulatory 12V typu AGM o łącznej pojemności 550 Ah
- Przetwornica napięcia 12-220 V, moc 900 W
- Gniazdo kempingowe 230V
- Automatyczny system ładowania akumulatora z paneli słonecznych i silnika
BAGAŻNIK
Gaz został wyposażony w wiele bakist bagażowych z boku auta. Natomiast największym garażem na duże gabaryty jest schowek w tylnej części kampera. Z doświadczenia wiemy jak bardzo potrzebne jest miejsce bagażowe. Zawsze znajdą się rzeczy, które „mogą się przydać” i warto je zabrać. Dlatego wychodzimy na przeciw i oprócz luksusowej części hotelowej mamy obszerny garaż.
OŚWIETLENIE
Aby zapewnić dobrą widoczność Gaz został wyposażony w oświetlenie ledowe. Największe ledy są z przodu auta żeby używać ich podczas jazdy. Natomiast reszta jest z pozostałych 3 stron. Sprawdza się to najlepiej na kempingu. Wtedy widzimy co dzieje się dookoła nas i podróż z wieczornego ogniska do kampera jest o wiele bezpieczniejsza. Ciekawym udogodnieniem są ledy pod spodem kampera, które dają subtelniejsze światło w nocy oraz pomagają przy ewentualnym serwisie lub naprawie.